Nawigacja

Aktualności
Dzień z Kubusiem Puchatkiem

W Dyskusyjnym Klubie Przyjaciół Książki wspominamy sympatycznego misia o małym rozumku i postać jego twórcy Alana Alexandra Milne’a, w którego rocznicę urodzin 18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka.

Pierwszy raz książka o perypetiach Kubusia Puchatka ukazała się w Londynie w 1926r. W październiku 1920 roku urodził się Milne’owi syn Christopher, czyli po polsku Krzyś. Dla niego to autor napisał powieś o ulubionym misiu, którego podarowano mu z okazji pierwszych urodzin. Powieść ta stała się kultowa i czytywana jest do dziś.

Jak rozpoczyna się historia Krzysia i jego misia, skąd pomysł na imię Kubuś Puchatek i jak toczą się dalsze losy Puchatka i jego przyjaciół, tego dowiedzieliśmy się słuchając fragmentów książki „Kubuś Puchatek” i „Nowe przygody Kubusia Puchatka” autorstwa Paula Brighta, Briana Sibleya i innych.

Spędziliśmy miło czas układając puzzle i szukając prawidłowej drogi w labiryncie oraz przyczepiając ogon Kłapouchemu . Myślę, że wszyscy spisali się wspaniale jako pomocnicy Puchatkowej Drużyny.