Nawigacja

Aktualności
100- lecie Niepodległości uczczone śpiewem.

 11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Wszystkie wichry historii, ciemne chmury nad Polską są niczym w porównaniu z siłą patriotyzmu i polskości. I oto sen o „Tej, co nie zginęła” spełnił się .Po zmaganiach wojennych w listopadzie 1918 r. Polska odrodziła się. Po 123 latach znowu na mapie świata pojawiło się państwo polskie.
Wierszami i piosenkami różnych autorów , obrazującymi piękno ojczyzny, bohaterstwo ludu, czy wreszcie niepowtarzalność języka i kultury młodzież ze wszystkich szkół Gminy Trzebiatów uczciła tego niezapomnianego wieczoru naszą wolną i piękną Ojczyznę. Zaangażowanie wszystkich młodych wykonawców było ogromne, efekt ich pracy to wzruszający i piękny program.
A wraz z chórem „Cantare” działającym przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Jana Kondarewicza , licznie zgromadzona publiczność piosenkami i pieśniami patriotycznymi śpiewająco zdała egzamin z patriotyzmu. „Tam na błoniu”, „Hej, hej ułani”, „Warszawianka”, „Ojczyzno ma”, „Z młodej piersi się wyrwało”, „Pałacyk Michla” to tylko niektóre z utworów, które zabrzmiały w ponad 100 osobowym wykonaniu na 100 –lecie Niepodległości naszej Ojczyzny.
Dziękujemy dyrektorom,nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie, Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie ,Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego i Hufca Pracy w Trzebiatowie, a także Panu Andrzejowi Drozdowskiemu za przygotowanie Wieczornicy.